Brak zdolności kredytowej – jak dostać kredyt dla spółki? – Kaminski-Finance

 

 Brak zdolności kredytowej – kredyt dla spółki

Wiele osób staje przed sytuacją, w której ich spółka wykazuje brak zdolności kredytowej a jednocześnie chce wiedzieć, jak dostać kredyt dla spółki. Jest to kwestia o tyle ciekawa co dość trudna dla osób nie związanych z branżą finansową. W tym artykule podam Ci ścieżkę zmierzającą do uzyskania kredytu bankowego dla spółki z brakiem zdolności kredytowej.

 

 

 

Co to jest zdolność kredytowa?

 

 

Najprościej rzecz ujmując jest to zdolność finansowa spółki do płacenia rat kredytów – jeszcze prościej: odpowiedź na pytanie „czy spółkę stać na spłatę raty kredytu o jaki wnioskuje w banku”? Oczywiście wyliczenie takiej zdolności opiera się na większej ilości czynników i założeń, nie mniej dla osób postronnych najprościej przekłada się to na kwestię zysku („dochodu”) jaki generuje spółka. Aby móc samemu WSTĘPNIE określić, czy Twoja spółka taką zdolność posiada, wystarczy, że podzielisz roczny zysk Twojej spółki przez 12 miesięcy i porównasz z teoretyczną ratą kredytu o jaki wnioskujesz. Jeśli po odjęciu raty od miesięcznego zysku Twojej spółki pozostaje zapas wolnych środków, to w astronomicznym uproszczeniu Twoja spółka posiada zdolność kredytową. Jeśli jednak spółka wychodzi na zero lub na „minusie” – wtedy oznacza to właśnie brak zdolności kredytowej.

 

 

Brak zdolności kredytowej – jak dostać kredyt dla spółki?

 

Jak dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

 

 

Odpowiedź jest tutaj jedna: kredyt pod biznesplan. Jeśli Twojej spółce nie wychodzi zdolność kredytowa to jedyną opcją aby przekonać bank do uwierzenia w Twoja spółkę jest przygotowanie profesjonalnego biznesplanu Twojego przedsięwzięcia biznesowego. W takim właśnie biznesplanie uargumentujesz analitykowi bankowemu, dlaczego warto zaryzykować i udzielić kredytu Twojej spółce. Dodatkowo w takim biznesplanie zawrzesz jasne wyliczenia i prognozy na przyszłość pokazujące, że spółka zarobi na swoim pomyśle biznesowym tyle, aby starczyło na spłatę raty kredytowej oraz na rozwój i funkcjonowanie spółki (szczegółowo kwestię samych biznesplanów omówiłem TUTAJ).

 

Zatem jeśli Twoja spółka nie ma zdolności kredytowej nie musisz się od razu załamywać. Wystarczy, że przygotujesz profesjonalny i sensowny biznesplan, który pokaże analitykowi, że Twój pomysł biznesowy jest wartościowy i pozwoli Twojej spółce spokojnie spłacać raty kredytów w przyszłości.

 

Jeśli szukasz kredytu lub pożyczki dla swojej spółki i potrzebujesz mojej pomocy? Zgłoś się TUTAJ

 

 

Pozdrawiam,

Daniel Kamiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.