Kredyt dla spółki start-up – Kaminski-Finance

 

 Kredyt dla spółki Start-up

Kredyt dla spółki start-up, czyli nowo założonej spółki, to temat bardzo chodliwy. Wielu przedsiębiorców zakłada świeże spółki i poprzez finansowanie z banku chce rozpocząć budowanie swojego biznesu. Niestety na tej drodze mogą stanąć im regulaminy bankowe, które uniemożliwią otrzymanie kredytu bankowego dla nowej spółki tzw. „start-up”.

 

 

 

Sytuacja nowych spółek na rynku

 

 

Wielu przedsiębiorców chcąc rozpocząć nowy biznes na formę jego prowadzenia w Polsce wybiera spółkę: najczęściej Sp. z o.o., ale trafiają się też Spółki Komandytowe czy Spółki Akcyjne. Pomysł z perspektywy pomysłodawcy wydaje się dobry: profesjonalna forma prawna w postaci spółki pozwalająca też w skrajnym przypadku nie odpowiadać swoim prywatnym majątkiem za niepowodzenie pomysłu biznesowego. W praktyce statystyki są jednak bezwzględne: zdaniem portalu Biznes Info powołującego się na badanie firmy Euler Hermes, w pierwszym roku swojej działalności upadłość ogłasza około 80% firm. I ta właśnie statystyka rzutuje na podejście banków do nowych spółek.

 

 

Kredyt dla spółki start-up

 

Banki nie lubią Start-up

 

 

Generalną zatem zasadą w bankach jest, że nowych spółek (tzw. Start-upów) się nie lubi i nie udziela im się kredytów bankowych. W znacznej części przypadków sensowne rozmowy z bankami zaczynają się dopiero po roku stażu, merytorycznie można rozmawiać po upływie 24 miesięcy a niektóre banki oczekują nawet stażu w wysokości 3 lub nawet 4 lat. I żeby było jasne: muszą to być lata „operacyjne”, czyli lata w których spółka faktycznie działała, produkowała, sprzedawała czy świadczyła usługi. Samo założenie spółki i schowanie jej do szuflady na kilka lat niestety nic nie da w kwestii otrzymania kredytu bankowego.

Jak dostać kredyt dla nowej spółki tzw. Start-up

 

 

Jest na szczęście kilka włączeń z których można skorzystać. Opisałem je szczegółowo w TYM ARTYKULE. Warto jednak skupić się na jednym z nich, czyli na biznesplanie. Wszystkie powyższe oczekiwania banków co do stażu spółki można podważyć, jeśli Twoja młoda spółka zawnioskuje o kredyt inwestycyjny pod biznesplan. W takim układzie biznesplan jest oficjalnym dokumentem, który zastępuje historyczne wyniki finansowe spółki i jej staż, pokazując analitykowi bankowemu jaki spółka ma pomysł na siebie. Dodatkowo uwidacznia jak pomoc (udzielenie kredytu) w realizacji tego pomysłu spowoduje, że spółka się rozwinie i będzie w stanie terminowo płacić raty otrzymanego kredytu. Oczywiście biznesplan musi być sporządzony profesjonalnie, zawierać wszystkie niezbędne elementy i pokazywać prognozy finansowe pomysłu biznesowego (szczegółowo biznesplan opisałem TUTAJ). Jest to jedna z sensowniejszych dróg, aby młoda spółka tzw. start-up otrzymała kredyt bankowy.

 

Jeśli szukasz kredytu lub pożyczki dla swojej spółki i potrzebujesz mojej pomocy? Zgłoś się TUTAJ

 

 

Pozdrawiam,

Daniel Kamiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.