Mój sposób działania przy kredycie dla spółki – Kaminski-Finance

Często otrzymuję pytania od klientów starających się o kredyt dla spółki dotyczące tego, jak wygląda współpraca ze mną – a konkretniej: co po sobie następuje, jakie są kolejne kroki, w którym momencie nastąpi analiza, w którym podpisanie kredytu a w którym sprawa zostanie pozytywnie zakończona. Zatem śpieszę z wyjaśnieniami.

Całość współpracy ze mną podzieliłbym na 5 głównych etapów:

Moja praca polega na znalezieniu finansowania dla Twojej spółki.

1. Kontakt z klientem i pozyskanie danych – ten etap oznacza mój pierwszy kontakt z Tobą, rozmowę podczas której wypytam o to, co konkretnie potrzebujesz, jak wygląda sytuacja Twojej spółki i poproszę Cię o dostarczenie dokumentów do analizy. To jest szczególnie ważne dla mnie, aby otrzymać od Ciebie te dokumenty, ponieważ żaden poważny specjalista nie jest w stanie określić możliwości pomocy Tobie bez analizy dokumentacji. Można to przyrównać do oczekiwania diagnozy choroby przez lekarza podając mu objawy przez telefon – albo wtedy taka diagnoza będzie bardzo pobieżna, albo będzie dotyczyć stosunkowo błahych spraw. Z racji na to, że uzyskanie wielusettysięcznego lub wielomilionowego kredytu jest sprawą poważną, przygotuj się na to, że na wstępnym etapie będę oczekiwał od Ciebie udostępnienia mi stosownych dokumentów do analizy.

2. Analiza sytuacji i dokumentacji – tutaj następuje główne sedno mojej pracy. Na podstawie zgromadzonych od Ciebie danych i dokumentów dokonuję analizy sytuacji Twojej spółki pod kątem finansowania. Jak to robię? Oceniam czy dana spółka spełnia kryteria danej instytucji (banku/funduszu/inwestora), przeliczam poszczególne współczynniki finansowe wynikające z bilansów oraz rachunków zysków i strat, a także liczę potencjalną zdolność kredytową takiej spółki – uwzględniając też inne czynniki poza finansowe np. strukturę własnościową, specyfikę branży czy aktualną „chłonność” rynku finansowego na tego typu spółki.

3. Przekazanie oferty kredytu dla spółki – na podstawie przeanalizowanych danych  otrzymasz ode mnie jasną informację: czy Twój pomysł na finansowanie jest realny, na jaką kwotę kredytu/pożyczki realnie możesz liczyć, jaki to będzie rodzaj finansowania, jaki będzie przypuszczalny jego koszt oraz określę Tobie szanse procentowe powodzenia uzyskania tego finansowania. Szczególnie to ostatnie jest dla mnie ważne – zależy mi na tym aby obie strony wiedziały na czym realnie stoją. To jest też ten moment, w którym dogrywamy wszelkie formalności między nami w zakresie umowy pośrednictwa finansowego.

4. Procesowanie wniosku – ten etap jest już uwieńczeniem całej dotychczasowej drogi. Podczas niego uzupełniam z Tobą dokumentację do wniosku kredytowego/pożyczkowego, procesuję w danym banku/funduszu/u inwestora Twoją sprawę, uzupełniam w porozumieniu z Tobą ewentualne braki pojawiające się na bieżąco oraz przekonuję decydenta do tego, że warto udzielić Twojej spółce finansowania.

5. Uruchomienie kredytu – tego etapu nie muszę chyba nikomu tłumaczyć: otrzymujesz finansowanie i rozliczamy transakcję.

Mam nadzieję, że teraz cały proces kredytowy będzie dla Ciebie jasny i zrozumiesz moje intencje, jakie na poszczególnych jego etapach mi przyświecają.

Pozdrawiam,

Daniel Kamiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.