Dla kogo pożyczka z funduszu? – Kaminski-Finance

W poprzednim artykule na blogu opisywałem Ci czym w ogóle są pożyczki z funduszy pożyczkowych (artykuł znajdziesz TUTAJ). Zastanawiałem się dla kogo pożyczka z funduszu mogłaby być atrakcyjna. Doszedłem do wniosku, że jest to ciekawa opcja dla pewnych grup klientów, którzy w kwestii finansowania nie mogą liczyć na banki. Analizując temat wyselekcjonowałem 3 grupy klientów, które mogłyby się zainteresować tego typu rozwiązaniami.

Pożyczka z funduszu idealna dla 3 grup klientów

 

  • Spółki ze słabymi parametrami – to jest ta najbardziej oczywista grupa klientów. Gdy Twoja spółka nie może dostać kredytu w banku taka pożyczka z funduszu wydaje się oczywistą alternatywą. Oczywiście ma ona swoje plus i minusy, o których pisałem Ci w poprzednim artykule. Kluczowe jest jednak tutaj, żeby Twoja spółka miała dobry pomysł na wyjście z tej kryzysowej sytuacji – nie sztuką jest zaciągnąć kolejne zobowiązanie i zastanawiać się, co będzie się działo gdy nadejdzie termin spłaty pożyczki. Zresztą ten temat poruszy na pewno sam fundusz – będzie chciał wesprzeć tylko te spółki, które maja plan i stawiają na rozwój a nie tylko na „przejedzenie” tych środków.
  • Spółki, którym zależy na czasie – to jest ta mniej oczywista grupa. Wyobraź sobie sytuację, że masz spółkę produkcyjną. Otrzymałeś właśnie pilne zlecenie od kontrahenta, któremu z dostarczenia towaru nie wywiązał się dotychczasowy dostawca. Musisz zakupić pilnie surowiec i zacząć produkcję jeśli chciałbyś wykonać te zlecenie. Oczywiście Twój kontrahent daje gardłowy termin, ponieważ sam został przez poprzedniego dostawcę wystawiony do wiatru i musi teraz pilnie nadrobić stratę czasu. Idziesz do swojego banku a tam…. 1 miesiąc czasu wnioskowania o kredyt obrotowy dla Ciebie. W tym właśnie momencie swoje atuty pokazują fundusze pożyczkowe. U nich można temat takiej pilnej pożyczki na dobry kontrakt załatwić nawet w 7 dni. Zatem jeśli Twoja spółka ma na oku szybki, dochodowy kontrakt i musisz zareagować pilnie to pożyczka z funduszu jest dla Ciebie,

Czas, słabe parametry i „pomostówka” – idealny klient na pożyczkę z funduszu

 

  • Pożyczka pomostowa – jest to trzecia grupa klientów, którzy potrzebują szybko konkretnej kwoty pieniędzy aby wyprostować pewne zaległości podatkowo/prawne, takie jak składki ZUS, podatku US, podatki lokalne lub opłaty za koncesje i wadium. Jeśli wyczyszczą swoją sytuację tą pożyczką to dostaną zielone światło na właściwe finansowanie z banku lub wystartują w przetargu/projekcie unijnym. Wtedy taki zastrzyk gotówki jest dosłownie „chwilowy” i ma określony prosty cel.

W mojej ocenie te 3 grupy idealnie wpisują się w klientelę, która mogłaby skorzystać z oferty funduszy pożyczkowych.

 

 

Pozdrawiam,

Daniel Kamiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.