Dlaczego warto kupić raport BIK? – Kaminski-Finance

Instytucja BIK – Biura Informacji Kredytowej ( www.bik.pl ) jest kluczowa dla całego rynku kredytowego w Polsce. To w niej odnotowywane są wszystkie kredyty i pożyczki (a także historia ich spłaty) jakie każdy z nas ma. Każda osoba i podmiot może wykupić sobie dostęp do swojej historii kredytowej w BIK.  Dlaczego warto kupić raport BIK?

Raport BIK jest bardzo pomocny na rynku kredytowym

Jest wiele argumentów przemawiających za tym, aby taki dostęp do swoich raportów BIK  wykupić. Sam dostęp do raportów kosztuje jednorazowo 30-40zł albo w abonamencie 100-150 zł/rocznie, wobec tego nie jest to jakiś poważny koszt. Są jednak ważniejsze argumenty z perspektywy wnioskowania o kredyt, które mam nadzieję przekonają Cię do zakupu abonamentu BIK. Oto one:

  • Kontrola swoich płatności – tak jak już wspominałem TUTAJ, nawet w przypadku kredytów dla spółek większość banków zbada sytuację w bazach zarządu, a nawet czasem udziałowców. Warto zatem kontrolować na bieżąco, czy nie pojawiają się przy naszym peselu jakieś zaległości w płatności rat. Często zdarza się, że takie drobne zaległości pojawiają się nieumyślnie: bank pobrał za małą ratę, nie spłaciliśmy na czas limitu za zakupy kartą, z konta pobrano jakaś prowizję i nie wystarczyło na opłacenie automatyczne raty kredytu. Wtedy mając wykupiony stały abonament w BIK dostaniemy mailowo i sms’em informację, jeśli którykolwiek bank zaraportuje nasze spóźnienie w płatności. Da nam to szanse na szybką reakcję,
  • Raport przydatny przy analizie – taki raport BIK jest doskonałym narzędziem dla mnie abym dobrze przeanalizował szanse Twojej spółki na kredyt. Oprócz standingu finansowego (informacja TUTAJ) mogę zbadać, czy potencjalny bank nie będzie miał zastrzeżeń do Twojej historii kredytowej w BIK. Dzięki temu będę w stanie wykryć mankamenty, które będziesz mógł od razu poprawić aby zwiększyć swoje szanse na kredyt.
  • Alerty BIK – bardzo niedoceniana funkcja, która moim zdaniem może nie raz uratować Tobie masę nerwów. Dzięki tej funkcji dostępnej w abonamencie otrzymujesz od razu informację sms’em i mailem o tym, że ktoś sprawdzał Twoja sytuacją w BIK lub został na Twój pesel wzięty kredyt/pożyczka. Jest to świetne narzędzie do przeciwdziałania wyłudzeniom kredytów na nasze dane. Pamiętaj, że jako biznesmen jesteś bardziej obarczony ryzykiem, że Twoje dane mogą wpaść w niepowołane ręce. Dziesiątki umów z kontrahentami, pism do urzędów, serwisów internetowych na których masz wykupione różne usługi – to potencjalne źródła wycieki Twoich danych. Warto zatem zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu za pomocą BIK.

Raport BIK rozwiązuje wiele problemów

 

Mam nadzieję, że dzięki tym argumentom przekonałem Cię do wykupienia abonamentu w BIK. Wbrew pozorom w świecie, gdzie większość firm korzysta stale z finansowania bankowego taka decyzja może być jedną z mądrzejszych w Twoim życiu biznesowym.

 

 

Pozdrawiam,

Daniel Kamiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.